Po cca roční pause jsem se opět pustil do vývoje svých retro-emulátorů. Zdrojové kody v Javě, všechny pod licencí GNU/GPL 3, jsem dal na GitHub, odkud si je kdokoli může stáhnout. Hotový produkt to arci zatím není, potřebuje ještě celou řadu drobných úprav.

Ještě nejsem ani rozhodnut, které periferie do balíku zařadím. Kromě těch, o nichž jsem psal a které jsou blízko k dokončení, mám graficky připravenou děrovačku a čtečku děrné pásky, pěti- i osmistopé, osciloskop EO 213, a vyšším emulovaným zařízením bych rád dodal i legendární jednojehličkovou tiskárnu splašený hřebík BT-100 a buď Minigraf, nebo Colorgraf. K posledně jmenovanému bych ovšem potřeboval obsah původních ROM, kterýžto momentálně nemám.

Komentáře   

0 # Roman Bórik 2015-09-01 14:24
Bolo by fajn, keby ste (hoci aj na GitHube) publikovali aj hotové spustiteľné JAR. Pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti s Javou, tak je to jediná možnosť, ako si emulátor spustiť.
0 # Tomáš Pecina 2015-09-01 16:19
Určitě to udělám, ale zatím jsem cca v 80 % vývoje. PMDčku chybí 8253, nefungují mi správně klávesové zkratky s vícehmaty a potřebuju něco udělat se zvukem (javové knihovny se nechovají podle svého API, bude to chtít základní výzkum).

Jinak na githubu jsou zdrojáky, ze kterých se (theoreticky) jar vytvořit dá (ant -f pmd85/build.xml jar). Jen tam mám, myslím, špatně target prepare, nevytvářím všechny adresáře, které bych měl. To opravím.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)