Jedním z problémů, na které jsem při práci s Javou narazil, je její nekompatibilita s vektorovou grafikou; nevím, zda situace trvá i u nejnovější verse, ale fakt je, že právě nutnost tvořit všechno v bitmapách mi při návrhu javového emulátoru opakovaně působila velké bolesti hlavy: nakonec jsem všechna okna naprogramoval tak, že se dala volit velikost ze čtyř možností, což bylo uživatelsky snesitelné, ovšem logistika spojená se změnou velikosti u běžící aplikace je něco, co bych nerad zažíval znovu.

U javascriptové verse tento problém odpadá, protože všechny moderní browsery jsou kompatibilní s formátem SVG. Tento formát umí sám pracovat s JavaScriptem, takže je možné vytvářet chytré objekty, příkladmo sedmisegmentový display, který umístíte na stránku, v libovolné velikosti, a komunikujete s ním přes jeho methody, které jsou plně enkapsulované v SVG souboru; tak, jak by to mělo logicky a modulárně být. Jako člověku chorobně a neléčitelně systematickému mi takové řešení vyhovuje. Máte-li relativně nový prohlížeč, můžete to vyzkoušet; JavaScript, který uvidíte, je arci spíš pracovní než finální, pročež, prosím, buďte shovívaví:

Hodnota:
Barva:
Jas:

Podobně se dá realisovat i klávesnice počítače PMD 85: opět jsou klávesy nakreslené jako jednoduchý objekt ovládaný vnořeným JavaScriptem; toto je pouze počáteční demo, v ostré versi bude samozřejmě i funkce zámku, tak jako v Javě:

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v pravém sloupci dole)